RSS

galaxy

03 Січ

у Тетянки на сторінці потянув цікаву замітку, хочу додати своїх думок з цього приводу.

власне, сама статєйка, оріджинал:

Страна садов — термин неосознанно введённый Заком Браффом

Это состояние человека, при котором его ничто не радует. Ничто не производит на него впечатления.
Зак Брафф считает что синдром “Страны садов” сейчас актуален для нашей цивилизации как никогда прежде. С помощью интернета человек увидел практически всё. Ни этнические различия, ни особенности отдельных талантов планеты, ничто не впечатляет сегодня человека. Человечество охватила всеобщая апатия. Язык общения людей — тоже устарел, с помощью истории мы знаем прошлые традиции, и так как общество топчется на месте, мы уже заранее знаем какие вопросы нам зададут, у нас уже есть на них ответы:
— Привет, как дела?
— Привет, нормально.

И всё в таком духе, мы знаем поведение друг друга, изучив психологию, которая за долгие века не претерпевала глобальных изменений.

Все трюки просмотрены на ютубе, все спецэффекты уже показаны в кино, все экстравагантные образы обыграны. Мы всё видели и всё знаем. Не то чтобы нам всё надоело, просто нас уже ничто не впечатляет. Нас уже даже не будоражат наши проблемы, потому что они до боли банальны и мы уже слышали о них сотню раз прежде от тех, кто уже имел с ними дело.

До тех пор, пока цивилизация не получит перспектив глобального уровня, новую струю, которая бы взорвала умы людей, мы так и будем прибывать в стране садов. И с каждым днём положение только усугубляется.

Этим и объясняется рост продаж наркотиков, алкоголя и прочих элементов прибежища от страны садов.

ну загалом, важко сперечатись з цим. Дійсно, зараз майже будь-який куточок землі та й ближнього космосу можна побачити онлайн, можна навчитись будь-якому ремеслу, кулінарії, хендмейду через інтернет. всі переживання ми потроху також переносимо в інтернет і т.д.Зараз насправді важко когось здивувати. коти що ходять на задніх лапах? окєй, весь інтернет завалений гіфками і відео. країна N має таланти? ну-ну, спробуйте мене ще чимось здивувати. Вомбат? тепер я знаю що це. і так повсюду і з усим.
навіть за собою помітив, що часто-густо їдучи кудись, я спочатку передивляюсь фото/відео гайди, і потім на місці, я по суті роблю тріп по стопам.. а так, чорт забирай, хочеться хоч трішки побути першовідкривачем.. часом, заздрю всим тим, хто жив до 19 ст. тоді скільки було всього “вперше”. в глобальному і духовному плані, а не в інтелектуальному, як зараз.

насправді, ще перед тим як побачити отой Танюшкин пост, сьогодні вранці казав братові, що мрію про те, щоб пошвидше почали колонізувати марс і літати на інші планети. а знаєте чому? можливо тоді вся еліта переключиться на якусь Землю-2, стане престижно жити Там, а не тут, а все тутешнє в свою чергу знеціниться в очах бариг різного гатунку і сорту. хай би вони всі десь престижували, а нам мо й дихалося б тут вільніше.

а тепер рух, яким я підвожу вищесказане до наведеної цитати)

warning! утопіст alert!

я вбачаю проблему всього суспільства в тому, що ми женемося за особистим добробутом. здавалося б, зараз, коли майже всі виробництва на 80% автоматизовано, можна перекласти буденні справи на автоматику і прикласти всіх зусиль для чогось глобально нового, для створення комфорту кожного з нас спільними зусиллями, ми ж продовжуємо гратися в  войнушки і політику, використовуючи і так не бескінечні земні ресурси.
окєй-окєй, знаю, що це наївно, тому завязую розвивати цю думку.

не в*яжеться з цитатою? добре, тоді дубль два)

все ж, яка б правильна не була стаття, місцями я не погоджуюсь. не погоджуюсь у причинах апатії, та її “бездонності”. так, в основі цих проблем я вбачаю специфіку роботи з інтернетом – який і є джерелом всієї тої інформації, від якої в нас апатія. науковцями доведено (без пруфів, прост вірте на слово) та й помічено за собою – дуже сильно розвивається оця поверхневість уваги і вибірковість. Зате, платимо ми в свою чергу за це – браком сконцентрованості. от мабуть і у вас є такі друзі, що люблять дивитись фільми за 5 хв., просто перемотуючи нецікаві моменти. це як один приклад. я от наприклад все хочу вивчити польську. і для цього вирішив дивитись фільми в оригіналі з субтитрою українською. і з таким же запалом я знайшов всі ці фільми, кращі зразки польського кінематорафу, з найкращими сабами і т.д. (спрацювали набуті і розвинуті сьорфом в інтернеті поверхневість уваги і вибірковість – тобто за годину пропусти через мозк тонну інформації, відфільтрував, прикинув та й просто шукав-шукав-шукав…). а от як діло дійшло до того, щоб сісти й хоч один подивитись – ну не вистачало терпіння, і все тобі. які б вони хвальоні не були, не міг я змісити себе дивитись їх.буду звісно працювати над собою, та суть не в тому. ми охопили дуже багацько інформації, але знаємо про неї поверхнево. забиваємо голови хламом і котиками, кароч.
от і причина наших апатій.
а що до її бездонності – ну насправді – тут також є свій плюс – бо ж є стимул до саморозвитку. типу як з тим набридлим бакетчелендж – починалось з простої благодійної акції, а далі перетворилось в піськомірство. Відносно самої акції це швидше погано – бо відносить нас від основної задумки, зате вцілому – добре, бо ж люди проявили себе, покреативили і щось вчудили, або й шокували. а тим, кому нема чого показати – забили собі мізки фігнею і деградують далі. “апатия бесконечна!”
або ось недавно бачив на ютюбі цунамі-фліп у виконанні одного поляка. якби не було інтернету, то мо той хлоп робив собі від сили бек-фліпи до скону, і думав що він крутий. а так – гля – той чудить одне, той інше, тре й собі. і таки вчудив же! як кажуть, нема меж досконалості.
головне, добре змотивувати. і взагалі, добре, коли у людини є мета і мотив. така людина вже чогось варта в цьому світі. (про добрий мотиваційний фільм я вже писав декількома постами раніше)

Advertisements
 

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: