RSS

фільмопост казуальний

08 Лип

200px-Biutifulколи збирався писати огляд на цей фільм, в голові чогось майже геть зовсім не було думок власне про сам фільм, а була лиш одна, яку я хотів донести – що я не фільмозадрот, вірніше не режисерозадрот, а також заодно й не всеіншезадрот….
до чого я? я до того, що до крику не люблю тих людей, які кажуть, що мол, от, цей фільм зняв спілберг, або там брати коени, і він вже апріорі не може бути херовим, бо це ж такі мужики – гівна не ліплять…хай там що, а я кожен фільм оцінюю по новому – так, буває, в одного режисера є якась своя фішка, яка впізнається у всіх його фільмах, і комусь вона може бути доваодоби, але я зрештою оцінюю весь фільм вцілому, а не ту фішку… те ж саме і муз. виконавцями.. якби я не розпинався, що металліка – кльова група і стовп світового металу, але не можу не визнати, що останні 15-20 років вони випускають гівно..щоразу белівлю у краще, і кожного разу розчаровуюсь.. ну бувають злети і падіння у людей..мо ще видадуть на гора…ну то все спільно для муз і фільм мейкерів… тут нема абсолютних “богів”…
і от, нещодавно переглядаючи фільм “бьютіфул” тільки по його закінченню дізнався, що до його створення приклав руку сенйор ін*яріту, більш фапабельний по недавньому оскароносному “бьордмен”..не знаю щодо іньярітоістерії у розрізі всього світу, але багатсько моїх знайомих таки стали зомбі, і постійно мені торочили, що він геній, і ВСІ його фільми  шикарні…варто додати, що завдячуючи бьордмену я взагалі вперше про такого почув, а сам бьордмен до речі так ще й не дивився, а зйого робіт у мене на слуху був тільки 21 грам, і той – просто з цікавості (і знову – в якості аноніма, режисерами не цікавився, не цікавлюсь, і не буду цікавитись) ну та власне, перейду до самого фільму – цей відступ потрібен лиш для того, щоб описати, в яких умовах я підходив до його споглядання.

і так, традиційно – про сюжет майже ні слова.. хоча той звісно є.. але для мене там було насправді декілька сюжетів, які до біса плавно і непомітно постійно переходили один в інший..тут тобі і драма сімейних стосунків, при тому відразу в 3-х, ба, навіть в чотирьох плоскостях, і містика, і сучасний урбан-реалізм зі своїми одвічними нелегалами і проблемами, що їх супроводжують, і моральний вибір ГГ, його моральні якості, і трагічна і болюча, менше з тим, дуже актуальна тема здоров*я, зокрема – онкології….якось все й відразу, але добре збито в один добротний фільм…і кінець фільму, якраз під стать йому самому – ні хороший ні поганий, а такий, що залишає вам більше питань для роздумів, ніж дає відповідей..питань, на яких заздалегідь нема правильних відповідей.
взагалі починав дивитись фільм заради ГГ – актор на обкладинці постеру уже обіцяв щось незвичне, особливо дисонуючи на фоні власне назви фільму) чувак реально зробив весь фільм.
за музичний супровід нічого не скажу – я його просто не помітив. це й не плюс і не мінус, іноді в хорошому кіно звук взагалі не потрібен…

підсумовуючи: якщо вам потрібен незозумілий і неоднозначний фільм в сірих тонах, який часом водить за носа, коли включаєш ванго-режим, і починаєш обзивати його черговою голівудською штамповкою; фільм, який по закінченню цілком реально може вас трохи підгрузити (проте не надовго – це ж фільм зрештою), фільм, що віддає реалізмом, і в той же час не впадає в крайності (читай – без бомж-стайлу і сцен сексу на 45 хвилин) фільм, який не стане для вас світлом в кінці тунелю, як приклад для наслідування; фільм, де погоджуєшся з усіма діями ГГ, після того, як пройде час і все добряче обміркуєш (ну це особисте сприйняття вже)….тоді, можете долучитись до цього творіння ін*яріту, але не факт, що в кінці ви отримаєте задоволення від перегляду. я – не отримав.але раджу до перегляду. в цьому конкретному випадку ін*яріту дійсно заслуговує похвали. ну а решта фільмів його авторства ще очікують на мене)

10/10

без сумніву, достойний і особливий фільм, якщо оцінювати імхо-балами, а так, на різноманітних ресурсах – також не менш заслужена оцінка в 8 з 10.

оу, да, як завжди – не читайте оті описи на метакрітіках, фільм не про то геть, а ви дещо зіпсуєте собі перегляд.

кину парочку годних цитаток з інтернетів:

•”Будь в главной роли другой исполнитель, история скорее всего ушла бы в риторику, высокопарность, нравоучение. Но Бардем и впрямь великий актер. Играет он так, что все пласты картины — и реалистические, и метафорические — обнажаются.”

•”Сложный, многогранный фильм с множеством оттенков и переливов, порой кажущийся недостаточно основательным для того, чтобы быть названным лучшим творением режиссера, не дотягивающим до того, чтобы быть причисленным к шедеврам мирового кино. Но, без сомнений, стоящий просмотра, и главная причина тому кроется в том, что он не так прост, как может показаться в начале или даже в середине фильма.

Сюжет может показаться плоским на начальном этапе просмотра, но множество хитросплетений, которые характерны для работ Алехандро Гонсалеса Иньярриту, говорят о том, что мастер продолжает развиваться в своем излюбленном направлении — сложное, драматичное, социально-направленное кино……

…….Что касается актерских работ, тут опять невозможно не восхититься умением режиссера подбирать актеров и управлять ими — нет ни одного, кто бы не справился со своей ролью. Отдельно об исполнители главной роли. Когда понимаешь, что актер велик? Когда смотришь на него и видишь только лишь героя; когда улыбаешься вместе с ним, страдаешь, когда и он страдает. Хавьер Бардем не перестает радовать. Он живет жизнью своего персонажа.

Как уже было сказано выше, картина сложна и многогранна, ее надо не столько понять, сколько прочувствовать. Если вам это удастся, то фильм не оставит вас равнодушными.”

•”это не дешевая эксплуатация темы. Человек и вправду интересуется именно фиксацией и именно подобных ситуаций, вовлекая зрителя в чисто физиоло­гическое сопереживание и нарочно избегая любых выводов за исключением самых очевидных”

•”Будь в главной роли другой исполнитель, история скорее всего ушла бы в риторику, высокопарность, нравоучение. Но Бардем и впрямь великий актер. Играет он так, что все пласты картины – и реалистические, и метафорические – обнажаются. Благодаря ему “Бьютифул” превращается в редкий образец современного европейского фильма, где актуальность не переходит в злободневность. ”

•”Есть красивые фильмы, про красивых людей и красивые места. Есть фильмы уродливые. Прекрасные в своем уродстве. Настолько, что глаз не оторвать. Уродство в фильмах Иньярриту не дотягивает до прекрасного, всегда чуть-чуть недостаточно уродливое, чтобы быть шикарным. И в этом его реалии — в настоящей жизни не бывает прекрасного уродства.

Но этот фильм действительно произвел на меня впечатление, ибо за ним стоит что-то большее, что-то неизвестное и неуловимое, стоит, как смерть за жизнью. Продумана каждая мелочь, вплоть до стуков сердца. И пока сердце героя еще стучит, сердце зрителя замирает. Более того, этот фильм вдохновляет. Вдохновляет человека на то, до чего он раньше не мог дотянуться. Разве что про него сложно писать. Он настолько неуловим, что слова бессильны. Посмотрев сразу становиться понятно, почему режиссер сделал акцент на звуках и их отсутствии.”

якщо коротко – це в деякому сенсі антипод “достучаться до небес”, от і все, що вам потрібно знати про цей фільм..

___________________________________________________________________

mystic_river_ver2не втримався, і вирішив додати до цього посту ще один цікавий фільм – за змістом зовсім інший, не такий каззуальний,чи то пак артхаузний, але в той же час цікавий і глибокий, по голівудськи. фільм клінта іствуда, до речі.. фільм – містична ріка “mystic river”. перші хвилин 15 після зав*язки думав, що знаю, чим закінчиться фільм. наступні 15 хв. в силу обставин все трохи перегралось, і тут вже я думав, що тепера точно знаю, чим закінчиться фільм. решту фільму я дивився фільм з думкою – “клятий автор мене розводить”.
на перший погляд – досить типовий сюжет, який легко передбачити досвідченому і не дуже кіноману..але то тільки на перший погляд. звісно тут нема таких заманух як у фільмі “іллюзія обману”, до прикладу, де сам фільм – наче один великий фокус, ілюзія.. тут же все простіше, проте скланіше з морального і етичного боку, а головне – болюче зображено підняту тему, фон якій – злочин і покарання.. єдине що в голові вертілося по завершенню – або фільм плоский, або ж він знав, що я знав, що він знає що я знаю…і здається останнє – то правда..
з мінусу – тільки неоднозначна кінцівка, яку проте можливо я просто не зрозумів до кінця..
але за яку я все одно зняв би пів балу – бал)
да, Тім роббінс і Шон Пенн шикарно зіграли.

ну та 9,5/10,

і раджу до перегляду – сильний, глибокий і сумний фільм..

______________________________________________________________________________________________________


11ws0kcAwek

ну й бонусом черкну про такий собі фільм “револьвер”
в мережі фільм хвалили. такий собі пригодницький бойовичок з закрученим сюжетом.
але для мене цей фільм став відкриттям тільки в одному плані – там грав Д. Стетхем – і він НЕ ВБИВ ЖОДНОЇ ЛЮДИНИ!
ну та серйозно – не звик я його бачити в такому образі, хоч і фільмів його майже не бачив.
ще чим запам*ятався – так це притензійністю на “місто гріхів” і “вбити біла”. ну от протягом всього фільму мені вони чогось порівнювались – щось є в них схоже..загалом, непоганий і досить цікавий, але настільки закручений і неоднозначно поданий, що прохаває не кожен.
зрештою, більше хорошого нічого сказати не можу- не подобається мені такий спосіб візуалізації, який тут задіяний (типу фільм – абсурд з поголовною гіперболізацією). та й чогось високого і  духовного фільм не несе, незважаючи на свою заумність. як на мене – то досить таки неоднозначний. ну та кому подобаються фільми-загадки, думаю знайдуть у ньому те що шукають.

а я поставлю 7/10 – не моє, хоча й не погане..

фільм гая річі, як я тільки-но дізнався, до речі..

Advertisements
 

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: