RSS

Gorgeous gorgans 2015 – День сьомий, памятний

28 Сер

Мабуть найцікавіший і найвидовищніший день походу. Вранці, як завше погодка була льотною, то ж ми швиденько (на скільки це взагалі було можливо) спакувались і відправились в путь.
Швиденько дістались до початку підйому, перекурили і рушили. Досить швидко дісталися першої вершини і перших краєвидів. Мене все ж не покидала думка, що з ґорґану було б взагалі шикарно все це споглядати.

IMG_2626

IMG_2627

власне, сам горган

IMG_2629

на сивулі

IMG_2632

IMG_2633

IMG_2635

кайфуєм)

IMG_2638

Щось мене осінило, і я розповів легенду про горгани: мол дуже давно, коли не було америк і австралій, а був один єдиний материк, боги вирішили створити відраду для своїх душ, і накидали цілу гору каміння, та вкрили його пралісами.тут, вдалині від буденності вони любили проводити в роздумах свій час. Але важкодоступність не зупиняла сміливців, місцевих жителів, які раз по раз ходили в гори за ягодою, грибами, рослиною чи твариною..засмутились боги, що руйнується їхнє творіння, каміння поступово скочується донизу і гора поступово переростає в пагорб, і вирішили так зарадити- створили ґорґанів- невеликих, проте дужих пухнастих і вухастих звірят (щось на кшталт гремлінів), які б вдень спали, а вночі приводили гори до ладу – знов виносили на верх каміння, що скотилось протягом дня. Навіть зараз вночі можна почути, як ці гори гуркочуть від роботи ґорґанів, а зрідка вдень – якщо палицею декілька разів вдарити об каміння – іноді можна почути шурхотіння камінням ґорґанів у відповідь. Деякі відчайдухи і сміливці мали змогу зустрітися з ґорґанами місячної ночі, і вони запевняють, що попри свою силу ґорґани не агресивні, і просто виконують свою роботу для якої і були створені. Проте, дуже вже вони полюбляють людську їжу, всілякі добреники, і за це можуть віддячити- чи то “погане” каміння приберуть з-під ніг втомленого мандрівника, чи то камнепад затримають, а чи й взагалі дорогу покажуть загубленому, або ж і скарби заховані! Тому всякий мандрівник знає- поїв сам, залиш добреника і для ґорґанів, вони вернуть сторицею….

Ну так от, історійка така десь знайшла місце в серцях товаришів, адже Наталка потім згадала, що бачила залишену їжу на боревці – там два солідних пана гутарили пів ночі солов’їною, а вранці коли пішли – залишили по собі на пні симетрично по надкушеному прянику, і здається ще по яблуку. Я ж мимохідь нагадав про залишене сектантами ціле яблуко біля полонини гича)) це додало ваги моїй розповіді)

Отже, повертаючись до наших баранів- продовжили рух, зустріли перші дзоти і рейштоки, гільзи і колючий дріт.

IMG_2642

IMG_2673

Поки друзі відпочивали, змістився трохи з нашого маршруту і відкрив шикарні краєвиди за ігровищем..

IMG_2662
Досить швидко, як на мене досягли великої сивулі, проте коли залишалось зовсім небагато – різко розпогодилось, дорогу за лічені секунди вкрило млеко, а зовсім поряд почали роздаватись перекати грому…

ці 3 фото зроблені впродовж 30 секунд..

IMG_2677

IMG_2679

IMG_2680

і після цього, видимість була такою… в кращому випадку.

IMG_2687

IMG_2689

Діма ще пропонував розвести багаття та почаювати там.. коли лишались останні метри- зустріли туристів які саме спускались з гори. Я ще хотів їх пустити в блуд, але друзі вчасно мене виправили)) от що робить туман в горах)
Перекати грому ніби віддалилися, і ми хутенько перемахнули через висоту. На великій навіть маяків не виявилось, які б сповістили, що це за вершина.
Проходячи сідловиною до малої сивулі туман знову ж таки за лічені секунди розвіявся, і перед нами постали обидві гори у всій своїй красі. Дістались чекпойнту, почали фотографуватись, благо там було що фоткати)

IMG_2693

IMG_2694

IMG_2695


IMG_2698

IMG_2699

IMG_2700

IMG_2703

IMG_2704

Слабомаркованою стежкою спустилися до полонини – яка в свою чергу для мене мала також особливе значення. Це тупо те, що я шукав! Просто парк якийсь у самих нетрях карпат!

IMG_2708

IMG_2716

Я б там на деньок з радістю б завис. Та колективний разум сказав – летс гоу. Погода не давала нам повністю розслабити булки.
Пройшовши ще трохи, і зрозумівши, що кращих умов нам все одно далі не знайти, отаборилися біля урочища з красномовною назвою “пекло”.
Поряд стояли мешканці дніпропетровська з песиком. Жаль не мали змоги нормально роззнайомитись з ними. Пан показав нам, де краще всього взяти сухого хмизу. Ми отаборлися, відразу вирішили, що будемо й днювати тут, а тому влаштували там щось на кшталт чотиризіркового готелю з накриттям, столом, і прочими благами))) тіко басейну не було))
Добре повечеряли як годиться та й полягали спати. Це була вже друга ніч в чужому спальнику й на чужому карематі – свої я віддав Колі, бо він геть занедужав, проте дух його був незламним і непохитним, і попри все він пройшов всю дистанцію разом з нами, за що йому окрема дяка – інший би давно вже зійшов би на ниття та скигління..
Ну так от варто сказати що в такі сирі ночі, коли температура падала до 6-7 градусів, було реально не комфортно спати. Навіть мій біологічний будильник збився і перестав мене будити ранками.
ну й решта фото з того пам’ятного дня:

IMG_2640 IMG_2641
IMG_2670

#бодя_любоууу з нами навіть у відлюдних горганах)))

IMG_2672
дорога в небо

IMG_2683

IMG_2690
IMG_2711

IMG_2715

you shall not pass!


IMG_2720

IMG_2722

фалоси – повсюду..

IMG_2637

IMG_2644

IMG_2648

IMG_2650

IMG_2654

IMG_2660
IMG_2663

IMG_2664

IMG_2667

IMG_2688

так цікаво то споглядати.. як стіна раптово відрізає тебе від світу, фактично роблячи безпомічним… за секунди..

IMG_2692

“вижу цель, не вижу препятствий..” ну й орієнтуюсь по відмітках))

читати далі – день восьмий…

Advertisements
 
1 коментар

Posted by на 28/08/2015 in Uncategorized

 

One response to “Gorgeous gorgans 2015 – День сьомий, памятний

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: